Dotlenienie komórek jest bardzo ważnym procesem dla organizmu. Tlen ma bardzo wiele właściwości. Alternatywą domową wspomagającą te procesy jest woda utleniona.
Woda utleniona jest uważana za obowiązkowy "lek" w każdym domu. Głównie służy do dezynfekcji ran po skaleczeniach czy zacięciach przy goleniu.
Nie wszyscy jednak wiedzą, że woda utleniona, odpowiednio rozcieńczona ma również inne właściwości zdrowotne i kosmetyczne, a oto kilka z nich:
Zdrowie:
Kosmetyka:
Zapraszamy również do zapoznania się z rewolucyjnym zabiegiem INFUZJI CZYSTYM TLENEM!
Kąpiel w wodzie utlenionej na ból kręgosłupa, mięśni i stawów. Aby je złagodzić, należy wlać kilka buteleczek wody utlenionej do wanny wypełnionej wodą i zanurzyć się w niej na 30-40 minut.
Do wanny letniej wody wlej kilka łyżek 3% wody utlenionej, a następnie zanurz się w niej na pół godziny. Taka kąpiel pozwoli na usunięcie zgromadzonych w skórze mikroorganizmów, które mogą wywoływać rozmaite choroby
Płukanie gardła wodą utlenioną to sprawdzony sposób na złagodzenie bólu gardła. Aby przygotować płukankę, należy rozcieńczyć 1 łyżeczkę preparatu (ok. 5 ml) w szklance wody (ok. 250 ml). Płukankę należy stosować kilka razy na dobę.
Woda utleniona może być stosowana do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia oraz płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych. W tym celu należy rozcieńczyć 1 łyżeczkę preparatu (ok. 5 ml) w szklance wody (ok. 250 ml). Płukankę należy stosować kilka razy na dobę.
Płukanie ust rozcieńczonym nadtlenkiem wodoru pomaga pozbyć porannego nieświeżego oddechu, zapachu cebuli czy czosnku i innych nieprzyjemnych zapachów z ust. Płukankę według powyższego przepisu należy stosować kilka razy dziennie.
Woda utleniona pomoże przy katarze czy chorych zatokach. Jednak samej wody utlenionej nie można wlewać do nosa. Konieczne jest sporządzenie roztworu - 5 ml soli fizjologicznej należy wymieszać z 7 kroplami wody utlenionej. Za pomocą pipetki wlej roztwór do nosa, najpierw do jednej dziurki, potem do drugiej.
Rozcieńczona woda utleniona pomoże także w chorobach, takich jak np. łuszczyca czy egzema. W przypadku grzybicy stóp (albo innej części ciała) bądź brodawek należy smarować je wodą utlenioną (nierozcieńczoną) przez kilka dni, aż zmiany skórne znikną.
Przemywanie twarzy wodą utlenioną pomoże osobom zmagającym się z trądzikiem. Namocz wacik kosmetyczny w wodzie utlenionej. Natrzyj nim skórę, a po 20 minutach spłucz ciepłą wodą. Woda utleniona działa antybakteryjnie, pomoże złagodzić stan zapalny i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. To także dobra metoda na zaskórniki.
Zwolennicy wody utlenionej przekonują, że to skuteczny sposób na wybielenie zębów. Wystarczy zmieszać ją z sodą oczyszczoną, by otrzymać wybielającą pastę do zębów.
Eksfoliacja zapewnia głębokie oczyszczenie twarzy, odblokowanie ujść mieszków włosowych oraz odświeżenie i rozjaśnienie skóry. Dzięki serii zabiegów pozbędziemy się przebarwień, pobudzimy syntezę kolagenu i elastyny. Odpowiednio dobrany kwas nadaje się do każdego rodzaju cery.
W Salonie AGMA możesz znaleźć eksfoliację Organic Series (tj. złuszczanie naskórka) kwasami:
Po aplikacji kwasu odczuwalne jest pieczenie, mrowienie, „kłucie igiełek” lub podrażnienie skóry – intensywność tych odczuć zależna jest od rodzaju zastosowanego kwasu, ale również od indywidualnych uwarunkowań.
Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i napięta, a przez kolejne 2-3 dni może nabrać koloru delikatnej opalenizny, by następnie zacząć się złuszczać.
Wskazania po zabiegu:
Obecnie zwiększa się świadomość ludzi odnośnie zdrowia. Coraz więcej z nas sięga po produkty znajdujące się na "zdrowej półce". Chcemy tym sposobem poprawić nasze samopoczucie, wygląd i kondycje organizmu. Natomiast zapominamy niestety, że nie tylko to co zjemy jest nośnikiem witamin, minerałów oraz TOKSYN. Dlatego należy zwracać również uwagę na to czym się myjemy czy smarujemy.
Skóra jest bardzo chłonna, potrafi pobrać aż 60% składników zawartych w kosmetyku, dlatego każdy z nas, robiący zakupy w drogerii powinien mieć przy sobie "ściągę" z toksycznymi substancjami kosmetycznymi, których należy się wystrzegać.
Dlaczego należy używać kosmetyków naturalnych, organicznych?
1. Działają prozdrowotnie (antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwpasożytniczo)
Osoby dbające o swoje zdrowie wiedzą, że w organizmie człowieka mogą namnożyć się różne patogeny. Aby temu zapobiec stosuje się naturalne zioła i oleje, które zabijają bakterie, wirusy, grzyby lub pasożyty. Są to np. piołun, olej z pestek dyni, oregano, wrotycz, olejki eteryczne: herbaciany, lawendowy i wiele, wiele innych. Używając kosmetyków naturalnych, zabezpieczamy skórę przed zadomowieniem się nieproszonych gości. Dzięki temu unikniemy powstania trądziku, egzem i stosowania leków, sterydów, antybiotyków oraz jednocześnie odżywimy skórę.
WIĘCEJ o zakażeniach patogenami: http://www.salonagma.pl/Zabiegi-kosmetyczne/badanie-biorezonansem.html#biorezonans
2. Zawierają tylko naturalne składniki aktywne - oleje, ekstrakty, masła.
Oleje tłoczone na zimno, ekstrakty roślinne, algi, olejki eteryczne itd. zawierają mnóstwo witamin, mikroelementów i składników odżywczych. "Karmią" naszą skórę i uzupełniają niedobory, których nie udało nam się zbilansować pożywieniem. To co naturalne, lepiej współgra z organizmem, więc większość tych dobroczynnych składników zostanie przyswojona, aby zaspokoić potrzeby skóry. Pomaga to w leczeniu i profilaktyce chorób, związanych z nieodpowiednim poziomem składników odżywczych.
Kosmetyki drogeryjne, posiadają tylko tanie zamienniki, które w żaden sposób nie odżywiają skóry, a jedynie zaburzają jej funkcje. Często firmy afiszują się w reklamach hasłami typu: "zawiera naturalny olej arganowy" - tak zawiera, ale nieznaczny procent i tylko on jest w danym kosmetyku odpowiedzialny za odżywienie. Reszta to wypełniacze, stabilizatory emulsji, konserwanty i barwniki negatywnie wpływające na cały organizm.
3. Wykazują działanie długotrwałe.
Stosując kosmetyki organiczne, każdego dnia dostarczamy skórze wiele odpowiednich składników. Dzięki temu, skóra staje się mocna, odporna na zanieczyszczenia. Komórki są stymulowane i wytwarzają kolagen, elastynę. Dla cer trądzikowych stosuje się surowce działające antybakteryjnie oraz regulujące pracę gruczołów łojowych. Jednym słowem, efekt jest długotrwały. Jednakże, jak w każdym przypadku działania roślin, należy na niego poczekać. Tylko syntetyczne składniki są w stanie stworzyć optyczną iluzję redukcji zmarszczek po pierwszej aplikacji. Najczęściej do tego celu producenci stosują szkodliwe silikony, które zatykają pory i zanieczyszczają cerę od wewnątrz, ale dają uczucie niesamowitego napięcia i wygładzenia.
4. Delikatnie myją, bez uszkadzania bariery lipidowej.
Poszukując kosmetyków do mycia twarzy lub ciała, musimy zwracać uwagę na detergent w nim zawarty. W kosmetykach dostępnych w większości sklepów, na drugim miejscu w składzie znajdą się bardzo silne, wysuszające i niszczące naturalną barierę ochronną skóry SLS-y (Sodium Lauryl Sulfate - SLS, Sodium Laureth Sulfate – SLES). Powszechnie są one stosowane do mycia mocno zabrudzonych sprzętów, powierzchni, narzędzi. Takie drastyczne traktowanie skóry lub włosów osłabia je, powodując przesuszenia, łupież, wypadanie włosów, podrażnienia. Kosmetyki naturalne, w to miejsce mają delikatne środki myjące, które niestety aż tak obficie się nie pienią, ale za to wykazują same pozytywne właściwości - nawilżają i odbudowują.
5. Nie zawierają syntetycznych konserwantów
W kosmetykach naturalnych jest całkowity zakaz używania syntetycznych konserwantów, takich jak parabeny i formaldehydy. Obie te substancje wykazują właściwości RAKOTWÓRCZE! W kosmetykach organicznych za odpowiednią trwałość kosmetyku odpowiadają naturalne surowce, witaminy, olejki, które oprócz wartości odżywczych, mają właściwości silnie konserwujące.
6. Naturalne zapachy i barwniki
Za zapach w kosmetykach naturalnych odpowiadają olejki eteryczne, a za barwę różnego rodzaju miki, tlenki żelaza oraz ekstrakty np. z kwiatów. Są to naturalnie występujące nieszkodliwe składniki. Producenci kosmetyków tradycyjnych ich nie używają, bo są po prostu drogie.
7. Naturalne składniki o działaniu upiększającym są wszędzie.
To również jest wielka zaleta natury, dla tych którzy mają trochę wolnego czasu. Naturalny tonik, maseczkę czy "krem" mamy najczęściej w kuchni. Poniżej kilka przepisów na "kuchenne SPA".
I. Maseczka cynamonowa (CERA TRĄDZIKOWA)- łagodzi stany zapalne i działa przeciwbakteryjnie
• łyżka cynamonu
• dwie łyżki kefiru
Składniki zmieszać i nałożyć na twarz na ok. 15-20min. Można dodać łyżkę oliwy z oliwek.
II. Maska na włosy (włosy, suche, zniszczone, trudne do rozczesania)
• dwie łyżki oleju kokosowego
• łyżka miodu
Zmieszane składniki nałożyć na włosy przed myciem. Trzymać ok. 15-30min. Później dokładnie umyć szamponem bez SLS, najlepiej dwukrotnie.
Mieszankę można lekko podgrzać (uwaga by nie przegrzać bo straci właściwości) i ciepłą nałożyć na włosy.
III. Dwufazowy płyn do demakijażu:
• oliwa z oliwek
• dowolny napar ziołowy, np. rumianek
Składniki zmieszać w buteleczce i przed każdym użyciem mocno wstrząsnąć. Nie robić na zapas ze względu na brak konserwantu!
Pierwsze skojarzenie dotyczące kolagenu to zazwyczaj skóra, elastyczność, młodość. Stereotypowo kolagen łączymy ze zmarszczkami, cerą dojrzałą, wiekiem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z wszechobecności kolagenu w organizmie.
Kolagen jest obecny wszędzie, w całym organizmie.
W skórze odpowiada za elastyczność, gęstość skóry, utrzymanie prawidłowego nawodnienia, wspomaga odnawianie komórek skóry, niweluje delikatne zmarszczki. Jest odpowiedzialny za urodę. Kolagen wchłania się przez skóre np. z kremów, maseczek, dzięki temu skóra się napina i mocno regeneruje np. po urazach, wypryskach, trądziku.
ZOBACZ ZABIEG NA TWARZ COLLAGEN AND ELASTIN: zakładka "zabiegi na twarz" oraz cennik.
W narządach jest jednym ze składników budolcowych (wątroba, serce, gałki oczne itp.) Układ nerwowy jest w całości pokryty kolagenem (otoczka mielinowa). Kości i stawy również prawidłowo funkcjonują, gdy kolagen jest w odpowienich ilościach. Mięśnie utrzymują swą elastycznośc - dzięki kolagenowi nie dochodzi do przepuklin.
Jak dostarczać kolagen z pożywienia? Dla wielu jest to bariera nie do przejścia więc wybierają naturalne suplementy kolagenowe.
Najwięcej naturtalnego kolagenu znajduję się w wywarze z kurzych nóżek. Długo gotowane do momentu odchodzenia skórek od kości.
Ponadto w świńskiej skórze, golonce, galaretach wieprzowych, ścięgnach, chrząstkach.
W sklepie jako żródło kolagenu możemy kupić parówki (oczywiście bez konserwantów), salceson, galarety, pasztety.
W momencie przyswajania odpowiedniej ilości kolagenu możemy pozbyć się wielu doleglowiści zdrowotnych jak i estetycznych.
Nalezy jednak pamiętać, że istnieją czynniki niekorzystnie wpływające na wchłanianie kolagenu (pasożyty, bakterie, wirusy) i sama suplementacja może nie dawać oczekiwanych winików.
Kolagen naturalny dostępny w gabinecie - 129zł
Strona 3 z 4