Dotlenienie organizmu — woda utleniona

Drukuj

 

Woda utleniona

Terapie alternatywne

Dotlenienie komórek jest bardzo ważnym procesem dla organizmu. Tlen ma bardzo wiele właściwości. Alternatywą domową wspomagającą te procesy jest woda utleniona.

Woda utleniona jest uważana za obowiązkowy "lek" w każdym domu. Głównie służy do dezynfekcji ran po skaleczeniach czy zacięciach przy goleniu.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że woda utleniona, odpowiednio rozcieńczona ma również inne właściwości zdrowotne i kosmetyczne, a oto kilka z nich:

Zdrowie:

Kosmetyka:

 

Zapraszamy również do zapoznania się z rewolucyjnym zabiegiem INFUZJI CZYSTYM TLENEM! 

 

 

Kąpiel w wodzie utlenionej na ból kręgosłupa, mięśni i stawów. Aby je złagodzić, należy wlać kilka buteleczek wody utlenionej do wanny wypełnionej wodą i zanurzyć się w niej na 30-40 minut.

Do wanny letniej wody wlej kilka łyżek 3% wody utlenionej, a następnie zanurz się w niej na pół godziny. Taka kąpiel pozwoli na usunięcie zgromadzonych w skórze mikroorganizmów, które mogą wywoływać rozmaite choroby

 

Płukanie gardła wodą utlenioną to sprawdzony sposób na złagodzenie bólu gardła. Aby przygotować płukankę, należy rozcieńczyć 1 łyżeczkę preparatu (ok. 5 ml) w szklance wody (ok. 250 ml). Płukankę należy stosować kilka razy na dobę.

 

Woda utleniona może być stosowana do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia oraz płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych. W tym celu należy rozcieńczyć 1 łyżeczkę preparatu (ok. 5 ml) w szklance wody (ok. 250 ml). Płukankę należy stosować kilka razy na dobę.

 

Płukanie ust rozcieńczonym nadtlenkiem wodoru pomaga pozbyć porannego nieświeżego oddechu, zapachu cebuli czy czosnku i innych nieprzyjemnych zapachów z ust. Płukankę według powyższego przepisu należy stosować kilka razy dziennie.

 

Woda utleniona pomoże przy katarze czy chorych zatokach. Jednak samej wody utlenionej nie można wlewać do nosa. Konieczne jest sporządzenie roztworu - 5 ml soli fizjologicznej należy wymieszać z 7 kroplami wody utlenionej. Za pomocą pipetki wlej roztwór do nosa, najpierw do jednej dziurki, potem do drugiej.

 

Rozcieńczona woda utleniona pomoże także w chorobach, takich jak np. łuszczyca czy egzema. W przypadku grzybicy stóp (albo innej części ciała) bądź brodawek należy smarować je wodą utlenioną (nierozcieńczoną) przez kilka dni, aż zmiany skórne znikną.

 

Przemywanie twarzy wodą utlenioną pomoże osobom zmagającym się z trądzikiem. Namocz wacik kosmetyczny w wodzie utlenionej. Natrzyj nim skórę, a po 20 minutach spłucz ciepłą wodą. Woda utleniona działa antybakteryjnie, pomoże złagodzić stan zapalny i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. To także dobra metoda na zaskórniki.

 

Zwolennicy wody utlenionej przekonują, że to skuteczny sposób na wybielenie zębów. Wystarczy zmieszać ją z sodą oczyszczoną, by otrzymać wybielającą pastę do zębów.

Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie informacji tu zawartych.

Strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej i pozwala personalizować ustawienia do Państwa oczekiwań.

Zamykając to okno (kliknięcie "Wyrażam zgodę") i dalsze korzystanie z serwisu oznacza Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych partnerów oraz zapis na Twoim urządzeniu niektórych informacji np. plików cookies służących między innymi do logowania. Klikając "Wyrażam zgodę", zgadzasz się z naszym regulaminem. Możesz też odmówić zgody, usunąć wszelkie dane lub ograniczyć jej zakres, w tym celu prosimy o jedno z następujących: a)usunięcie konta b)kontakt w celu usunięcia danych c)nieodwiedzanie naszej witryny.

Kliknij "Regulamin" by przeczytać jakie informacje są przez nas przetwarzane, zapoznać się z pełnym regulaminem i polityką prywatności.