Kolagen w organizmie

Pierwsze skojarzenie dotyczące kolagenu to zazwyczaj skóra, elastyczność, młodość. Stereotypowo kolagen łączymy ze zmarszczkami, cerą dojrzałą, wiekiem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z wszechobecności kolagenu w organizmie. 

Kolagen jest obecny wszędzie, w całym organizmie. 

W skórze odpowiada za elastyczność, gęstość skóry, utrzymanie prawidłowego nawodnienia, wspomaga odnawianie komórek skóry, niweluje delikatne zmarszczki. Jest odpowiedzialny za urodę. Kolagen wchłania się przez skóre np. z kremów, maseczek, dzięki temu skóra się napina i mocno regeneruje np. po urazach, wypryskach, trądziku. 

 

ZOBACZ ZABIEG NA TWARZ COLLAGEN AND ELASTIN: zakładka "zabiegi na twarz" oraz cennik.

 

W narządach jest jednym ze składników budolcowych (wątroba, serce, gałki oczne itp.) Układ nerwowy jest w całości pokryty kolagenem (otoczka mielinowa). Kości i stawy również prawidłowo funkcjonują, gdy kolagen jest w odpowienich ilościach. Mięśnie utrzymują swą elastycznośc - dzięki kolagenowi nie dochodzi do przepuklin. 

 

Jak dostarczać kolagen z pożywienia? Dla wielu jest to bariera nie do przejścia więc wybierają naturalne suplementy kolagenowe. 

Najwięcej naturtalnego kolagenu znajduję się w wywarze z kurzych nóżek. Długo gotowane do momentu odchodzenia skórek od kości. 

Ponadto w świńskiej skórze, golonce, galaretach wieprzowych, ścięgnach, chrząstkach. 

W sklepie jako żródło kolagenu możemy kupić parówki (oczywiście bez konserwantów), salceson, galarety, pasztety.

 

W momencie przyswajania odpowiedniej ilości kolagenu możemy pozbyć się wielu doleglowiści zdrowotnych jak i estetycznych. 

Nalezy jednak pamiętać, że istnieją czynniki niekorzystnie wpływające na wchłanianie kolagenu (pasożyty, bakterie, wirusy) i sama suplementacja może nie dawać oczekiwanych winików. 

TEST NA PATOGENY W ORGANIZMIE oraz  TEST ILOŚCI MINERAŁÓW, WITAMIN, MIKROELEMENTÓW (w tym kolagenu): szczegóły w cenniku oraz zakładce "badanie biorezonansem"

Kolagen naturalny dostępny w gabinecie - 129zł

kolagen naturalny

Wróć na górę strony

Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie informacji tu zawartych.

Strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej i pozwala personalizować ustawienia do Państwa oczekiwań.

Zamykając to okno (kliknięcie "Wyrażam zgodę") i dalsze korzystanie z serwisu oznacza Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych partnerów oraz zapis na Twoim urządzeniu niektórych informacji np. plików cookies służących między innymi do logowania. Klikając "Wyrażam zgodę", zgadzasz się z naszym regulaminem. Możesz też odmówić zgody, usunąć wszelkie dane lub ograniczyć jej zakres, w tym celu prosimy o jedno z następujących: a)usunięcie konta b)kontakt w celu usunięcia danych c)nieodwiedzanie naszej witryny.

Kliknij "Regulamin" by przeczytać jakie informacje są przez nas przetwarzane, zapoznać się z pełnym regulaminem i polityką prywatności.