Zakwaszenie żołądka - prawidłowe trawienie i wchłanianie

ZAKWASZENIE  ŻOŁĄDKA

Objawy zbyt zasadowej treści żołądka:

 • częste odbijanie,
 • zgaga,
 • zapalenie błony śluzowej prowadzące do wrzodów,
 • niestrawność,
 • uczucie zmęczenia,
 • niskie żelazo, anemia,
 • niedobory witamin i minerałów,
 • zakażenie pasożytami, bakteriami,
 • słaba odporność, kaszel, infekcje,
 • alergie,
 • w dalszej konsekwencji: depresje, bóle stawów, mięśni, bezsenność, astma, wysypki, bóle głowy.

 

Niskie (prawidłowe) pH w żołądku to:

 • dobre trawienie,
 • naturalna ochrona przed bakteriami i pasożytami,
 • właściwa produkcja śluzu, do ochrony przed wrzodami,
 • brak ZGAGI (wbrew ogólnemu stereotypowi),
 • brak wydzielania zapachu i posmaku z żołądka (świeży oddech).

PH w żołądku fizjologicznie ma być niskie 1-2,5 (ze względu na obecność KWASU solnego).

 

 

ZGAGA:

Uczucie palenia w przełyku spowodowane jest zbyt wysokim pH w żołądku. Organizm, próbując radzić sobie z tym dziwnym zjawiskiem otwiera zwieracz, który oddziela żołądek od przełyku i kwas solny "chlapie się" ku górze.  

Co wtedy zazwyczaj robimy? Będąc ogłupieni telewizyjnymi reklamami, od razu gonimy po tabletki na zgagę, które wyrządzają nam jeszcze większą krzywdę. Tabletki podwyższają pH kwasu solnego, neutralizują go, co powoduje, że dolegliwość dalej jest (jama odźwiernikowa otwarta), ale chlapie nie kwasem, a "wodą". Zatem, usunęliśmy objaw na chwilę - do czasu, kiedy żołądek sprzeciwi się i będzie dalej usilnie produkował kwas solny aby móc się bronić i dobrze trawić.

Więc:

Zgaga to NIEDOKWASZONY ŻOŁĄDEK, tabletki na zgagę pogarszają problem.

 

 

CZY ŻOŁĄDEK JEST NIEDOKWASZONY?

Jeżeli odczuwasz zgagę lub inne podane dolegliwości, to zapewne tak, ale można to łatwo sprawdzić:

Należy wypić pół do 3/4 szklanki wody z połową łyżeczki sody oczyszczonej. Mieszamy miksturę i pijemy rano na czczo, kiedy wstaniemy z łóżka. Następnie mierzymy czas od wypicia sody z wodą do odbicia się w żołądku. Roztwór sodu połączony z kwasem żołądkowym zaczyna reagować,  wydziela dwutlenek węgla i dochodzi do „beknięcia”.

Jak szybko ma się nam odbić?

Od 90 sekund, maksymalnie do 3 minut. Jeżeli odbije się po 3minutach lub wcale, to znaczy, że kwas solny ma za wysokie pH – żołądek jest niedokwaszony. Jeżeli odbije się do 90 sekund, to mamy nadkwasowość. Test jest 99,5% adekwatny. Robimy go co jakiś czas, aby sprawdzić stan żołądka - oczywiście nie przesadzamy, bo soda również mocno alkalizuje treści żołądkowe.

 

 

JAK ZAKWASIĆ ŻOŁĄDEK?

 1. Pić wit. C (naturalną lub w proszku) bezpośrednio przed jedzeniem - zakwasza się żołądek i żelazo się lepiej wchłania.
 2. Przed posiłkiem (20-30min) wypić łyżkę octu jabłkowego rozpuszczonego w szklance wody (lub ocet jako suplement w kapsułkach)
 3. Pić herbatkę lub nalewkę z piołunu przed posiłkiem - gorzki smak, spowoduje wydzielanie kwasu solnego.
 4. Stosować suplementy w kapsułkach: kwas solny z betainą i pepsyną.

Powyższe metody mogą powodować przykre dolegliwości u osób, które mają zapalenie śluzówki lub wrzody. Przed zakwaszeniem żołądka należy wyleczyć wrzody i śluzówkę żołądka.

 

Metody regulacji pracy gruczołów żołądkowych:

 1. Siemię lniane pite po 1-3 szklanek dzienne (dodatkowo stosować rumianek, aloes, majeranek, szałwie, malwę, wierzbę, lipę)
 2. Terapia biorezonansowa w gabinecie,
 3. Terapia kroplami ukierunkowanymi na żołądek.Wróć na górę strony

Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie informacji tu zawartych.

Strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej i pozwala personalizować ustawienia do Państwa oczekiwań.

Zamykając to okno (kliknięcie "Wyrażam zgodę") i dalsze korzystanie z serwisu oznacza Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas i naszych partnerów oraz zapis na Twoim urządzeniu niektórych informacji np. plików cookies służących między innymi do logowania. Klikając "Wyrażam zgodę", zgadzasz się z naszym regulaminem. Możesz też odmówić zgody, usunąć wszelkie dane lub ograniczyć jej zakres, w tym celu prosimy o jedno z następujących: a)usunięcie konta b)kontakt w celu usunięcia danych c)nieodwiedzanie naszej witryny.

Kliknij "Regulamin" by przeczytać jakie informacje są przez nas przetwarzane, zapoznać się z pełnym regulaminem i polityką prywatności.